Tiernu

600.00

Categoria:

Descrizione

DEGUSTACE
Jeho barva je intenzivní a tmavě červená, jasná a průhledná. Na vůni je vinná nota doprovázena sladkými vůněmi zralého červeného ovoce, třešní, jahod a malin, jakož i lehkými tóny sušeného ovoce a středomořských bylin. V ústech je jemná a příjemně tříslová, s dobrou aromatickou progresí, pikantní a vyváženou kyselou žílou, která dodává svěžest.
Obsah alkoholu: 13,5% obj.
Teplota podávání: 16-18 ° C

.PIJETE S …
Univerzální víno, které se snadno kombinuje díky vyváženosti a vlastnostem hroznů. To oceníte šunky, sušené klobásy, pečené zeleninové předkrmy, zapečené gratinované nebo pikantní koláče. Pizzy, první jídla ochucená omáčkou z bílého masa a lehkými sýrovými omáčkami; zelenina plněná masem, sekundami červeného masa a ne příliš tlustými.

VÍNICE TIERNU
Nacházejí se v oblasti Terralby a sousedních zemí; chované se stromky a špachtlí, nacházejí se na písčitých a písčitohlinitých půdách. Podnebí je středomořské s mírnými zimami a horkými léty, zmírněné slaným mlhovým větrem. Průměrná roční srážka 500 mm. Sklizeň probíhá v posledních deseti dnech září. Výtěžek na hektar je 70/80 ekv.

VINIFIKACE A ZMĚNA
Kvašení trvá asi 15 dní, s několika délestage, aby se umožnila optimální extrakce polyfenolů a molekul barviva bobule. Fermentace probíhá při kontrolované teplotě, nikdy nad 28 ° C. Po této fázi asi 30% produktu zraje 3 měsíce ve velkých kaštanových sudech a poté 8 měsíců v oceli.

ODKAZ A EVOLUCE
Sterilní pod tlakem dusíku. Je to víno dobré struktury a těla; aromatické a strukturální vlastnosti se vyvíjejí bez poddajnosti. Doporučuje se pít do 5 let
z marketingu. Je nutné jej udržovat v nejlepších podmínkách (ve tmě a při konstantní teplotě 15 ° C).

Recensioni

Ancora non ci sono recensioni.

Recensisci per primo “Tiernu”

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *