Don Giovanni

600.00

KLASIFIKACE
Vermentino di Sardegna DOC.

hrozny:
Vermentino 100%.

IL VERMENTINO
Je to jedno z nejslavnějších sardinských vinic, i když nejde o domorodce, o nichž máme zprávy od poloviny osmdesátých let. Všestranně se snadno přizpůsobuje různým pedoklimatickým podmínkám na celém ostrově a dává různé vlastnosti v závislosti na produkční oblasti. Dobrá ráznost, když se pěstuje na vápenatých půdách, nabízí strukturovaná, slaná vína s příjemnou ovocnou vůní. Pokud se pěstuje na žulových půdách, charakterizuje vína kyselostí a svěžestí. V průměru je odolný vůči kryptogamům, ale je zvláště citlivý na plíseň. Hrozny jsou středně velké s ovocem, které po dozrání mají zelenožlutou barvu. Zrání probíhá v první a druhé dekádě září.

Kategorie:

Popis

DEGUSTACE
Je jasně slámově žlutá se světle nazelenalými odlesky. Má dobrou čichovou progresi sahající od vůní rozmarýnu, typického pro vinnou révu, po bezinky, bílé, žluté a liči ovoce. Na patře je při útoku měkká, pikantní a živá, s dobrou strukturou a výbornou rovnováhou alkoholu. Trvalá vůně doprovází příjemný nápoj a zanechává malou a typickou hořkou notu.
Obsah alkoholu: 13,50% obj.
Teplota podávání: 8-10 ° C
PIJEYE S  …
Výborný aperitiv podávaný se sýrovými vločkami nebo kousky sardinské šunky, pokrmy z čerstvé bottargy, pikantní zeleninové koláče, měkkýšů a mořských plodů, také zapečené au gratinované, chutné a středně tučné, vařené nebo grilované, sýr pecorino a vakcíny zrajících.Vinice DON GIOVANNI
Vinice umístěné v kopcích a nížinách v obci Mogoro a v sousedních obcích. Půda je mírně vápenatá, volná a hluboká, skládající se částečně z kvartérních písků. Podnebí je středomořské s mírnými zimami a horkými léty, které jsou zmírněny slaným mlhovým větrem, průměrné roční srážky 500 mm. Sklizeň je ruční a hrozny jsou drceny během několika hodin po sklizni. Výtěžnost na hektar je 80 q.

VINIFIKACE A ZMĚNA
Po krátké granulární maceraci se provede vinifikace, aby se zabránilo kontaktu s kyslíkem, aby se zachovaly typické chuťové vlastnosti vinné révy. Regulace teploty fermentace a využití vybraných kvasinek. Bâtonnage v ocelových nádržích po dobu 40 dní.

ODKAZ A EVOLUCE
Sterilní pod tlakem dusíku. Evoluce, pokud jsou podmínky uchování ideální, je překvapující: velmi příjemné jsou tóny sladkého ovoce a minerality chuti a vytrvalosti. Velké uspokojení pro patro i po roce života.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Don Giovanni”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *